Wearables zmieniają przyszłość fitnessu

Technologia stałą się nieodłączną częścią naszego życia. Ma również znaczący wpływ na branżę fitness. Pomaga społeczeństwu nie tylko stać się bardziej świadomymi swojej sprawności i aktywności fizycznej, ale także ułatwia im osiągnięcie swoich celów. Dwie główne innowacje, które wpłynęły na sposób, w jaki podchodzimy do fitnessu, to aplikacje do treningu personalnego i wearables.

Aplikacje fitness

Jeśli byłeś ostatnio w sklepie z aplikacjami, prawdopodobnie widziałeś wiele aplikacji fitness. Zmieniły one sposób, w jaki ludzie współcześnie podchodzą do fitnessu, ponieważ wygodniej jest ćwiczyć z wybranym trenerem za darmo lub podążać za wyzwaniem fitness, które można wykonać w dowolnym czasie i miejscu. To radykalnie różni się od tradycyjnego treningu z personalnymi instruktorami, gdzie koszty mogą być wysokie i trzeba pokazać się osobiście o umówionej porze. Koszt aplikacji fitness jest często dużo niższy w porównaniu do osobistego trenera i może stworzyć o wiele bardziej komfortowe środowisko fitness dla ludzi pracujących nad swoją formą i zdrowiem. 

Obecnie aplikacje oferują plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania, które często nie wymagają żadnych dodatkowych przyrządów, obciążeń czy maszyn treningowych. To wszystko, abyśmy mogli wykonać trening nie wychodząc z domu. Wiele treningów zostało także opracowanych z pomocą znanych w świecie sportu celebrytów. Możemy zatem cieszyć się profesjonalną asystą i instrukcjami od ulubionych gwiazd ze świata sportu i fitness. Dostępna jest też cała masa aplikacji dla biegaczy i rowerzystów. Aplikacja pozwala śledzić wyniki i spalone kalorie, czy też pokonaną przez biegacza czy rowerzystę trasę. Umożliwia także udostępnianie swoich osiągnięć innym za pośrednictwem kanałów social mediów, jak i korzystać z wyznaczonych przez nich szlaków. To bardzo bardzo popularne rozwiązanie wśród fanów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Wearables 

Już wkrótce urządzenia wearables mogą wyprzedzić smartfony, stając się najlepiej sprzedającymi się produktami elektroniki użytkowej. Według organizacji IDC (International Data Corporation) do 2020 roku rynek wearables osiągnie ponad 213 miliardów sztuk. Wearables występują w wielu formach, takich jak inteligentne opaski, zegarki, koszulki, buty, spodenki, czapki, okulary, paski, naszyjniki, itp. Urządzenia te są kompaktowymi, przenośnymi i energooszczędnymi systemami, które zostały zaprojektowane do generowania szybkich i inteligentnych danych. Większość urządzeń wearable zawiera czujniki, zbierające surowe dane, które są następnie przekazywane do bazy danych lub aplikacji czy oprogramowań do ich analizy.

Wearables z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Nie są one szczególnie nowe, ale w ostatnich latach przeszły wiele zmian, aby pomóc osobom nieaktywnym fizycznie, stać się bardziej aktywnymi. W przeszłości urządzenia wearable były nieporęczne i nieefektywne. Teraz już tak nie jest. Można je łatwo przypiąć do nadgarstka, do ubrania, nosić jak biżuterię. Te malutkie urządzenia elektroniczne diametralnie zmieniają sposób, w jaki myślimy o zdrowiu i kondycji. Stały się popularne nie tylko wśród osób profesjonalnie trenujących. Ta forma codziennego check-inu skutecznie wciąga coraz to większe grono osób dbających o zdrowie fizyczne. Zachęca zarówno do treningu HIIT, spaceru do sklepu czy chodzenia po schodach!

Większość wearables obecnych na rynku może mierzyć tętno, liczbę spalonych kalorii, jakość snu, liczbę kroków, dystans biegu, itp. Po uzyskaniu danych, urządzenie daje Ci odpowiednią informację zwrotną.

Kluby fitness i nowe technologie 

Siłownie i inteligentne firmy fitness nieustannie szukają pomysłów na implementacje rozwiązań cyfrowych, aby dać swoim firmom przewagę nad konkurencją. Zdają sobie sprawę z faktu, że klienci nie chcą mieć poczucia, że dokonują zmiany stylu życia. Aby to umożliwić, centra fitness zaczęły integrować urządzenia „ubieralne”, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć utrzymanie członkostwa. Wearables zapewniają istotne dane, socjalizację i aspekty grywalizacji (zastosowanie mechaniki gier do różnych aspektów życia).

Minęły już czasy, kiedy siłownie polegały na tradycyjnych zapisach fizycznych, aby śledzić postępy swoich klientów. Dzięki urządzeniom wearables, kluby fitness mogą korzystać z cennych danych generowanych przez urządzenia, aby wydobyć wartość istotną dla ich członków. Rozbicie danych pomoże siłowniom poznać zachowania klientów i podjąć odpowiednie działania. Jeśli, na przykład, wskażesz osobę, która prawdopodobnie zrezygnuje z ćwiczeń, możesz opracować sposoby na utrzymanie jej zaangażowania. Może ono być czymkolwiek, od prostej konsultacji do darmowej sesji treningu osobistego.

Wearables są kluczowe dla młodego pokolenia, zapewniając im lepsze wrażenia. Żyjemy w erze Internetu, a media społecznościowe rządzą światem. Prawie każdy jest na Instagramie, Facebooku, TikToku czy Twitterze. Urządzenia typu wearable wydobywają z siłowni cechy społeczne, umożliwiając członkom łatwe nawiązywanie kontaktów. Czyniąc ćwiczenia społecznymi, bywalcy siłowni są bardziej skłonni cieszyć się doświadczeniem treningu w siłowni i trzymać się swoich unikalnych osobistych celów fitness.

Rynek wearable jest w ciągłym stanie zmian, a nowe projekty, o których słyszymy, wciąż ewoluują, sprawiając, że przyszłość fitnessu jest tak ciekawa i ekscytująca.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search