FoXGyM – sprytnie w formie

Globalnie branża ta warta jest niemal 100 mld dolarów

Największym rynkiem są
Stany Zjednoczone. W Europie największe rynki to Niemcy i Wielka Brytania. Polska zajmuje 7. miejsce z przychodem w wysokości ok. miliarda
dolarów rocznie.

 

Jednak ze względu na znacznie mniejszą penetrację rynku oraz niższy niż w krajach rozwiniętych ogólny poziom aktywności fizycznej Polaków, branża fitness w Polsce ma wciąż bardzo duży potencjał do dynamicznego rozwoju: może względnie szybko nawet dwukrotnie zwiększyć obroty.

Wskaźnik penetracji rynku w Polsce to jedynie około 8% przy wartościach Europejskich wynoszących kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

Wzrost liczby aktywnych członków siłowni w naszym kraju wynosi około 4% rocznie. Oznacza to duże perspektywy rozwoju dla branży, a wraz z nią dla projektu FoxGym i rozwijanej poprze ten projekt technologii.

Siłownie i Fitness znacznie zyskały na popularności w naszym kraju na przestrzeni 4-5 lat. Z przerwą wynikającą z pandemii w Polsce w ten sposób regularnie ćwiczy blisko 3 miliony Polaków (62 mln Europa), w blisko 3000 placówek.

Nasze społeczeństwo się bogaci i coraz chętniej korzystamy z różnych aktywnych form spędzania wolnego czasu, coraz bardziej rozumiejąc jak ważne jest to dla naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search