FoxGym – wyzwania technologiczne

Projekt FoxGym obejmuje połączenie w spójny system najnowszych technologii.

W ramach działań B+R zajmujemy się opracowaniem sprzętu IoT (czujników, hubów, beaconów, transmitterów) i różnych algorytmów sztucznej inteligencji (AI) bazujących na Machine Learningu, Reinforcement Learning i przetwarzaniu języka naturalnego. 

  • Internet Of Things – przystawki sprzętowe i system fizyczny, który umożliwia zbieranie niezbędnych danych na żywo W TRAKCIE treningu w sposób niezauważalny dla użytkownika.
  • AI niższego poziomu – zastosowanie Sztucznej Inteligencji jest realizowane z założeniem pełnej uniwersalności. Zdajemy sobie sprawę z ogromu rodzajów sprzętów i maszyn z którymi spotkamy się przy wdrożeniach. Maszyny różnych producentów pozornie przeznaczone do tych samych ćwiczeń mają odmienne mechaniki działania. Ponieważ istotnym celem projektu jest szybka skalowalność za kluczowe uznaliśmy takie wykorzystanie AI które pozwoli na ultraszybkie wdrożenie dowolnego sprzętu do systemu.

W naszym rozwiązaniu nawet kamień może być urządzeniem które zintegrujemy i które będzie wysyłało wszelkie potrzebne parametry!

  • AI wyższego poziomu – pozwoli na abstrahowanie w obrębie planów treningowych. Odpowiednie skategoryzowanie ćwiczącego da informacje na podstawie referencji zebranych z treningów podobnych ćwiczących które mogą okazać się zaskakujące i skierować plan treningowy na zupełnie nowe tory. 

Ponadto ten algorytm pomoże w rehabilitacji ćwiczących zmagających się z różnymi kontuzjami. 

  • AI Natural Language Processing i algorytm motywacyjny – odpowiedzialny za komunikację głosową. Nic co ludzkie nie jest nam obce, ale też wszystko co nie ludzkie… trochę jest. Podstawą dobrego interfejsu jest jego niezauważalność, dlatego w odróżnieniu od aplikacji dostępnych na rynku (prostszych: planerów treningowych, aplikacji instruktażowych itp.) zdecydowaliśmy się na rozwiązanie przyszłościowe które zgodnie ze wszystkimi przewidywaniami jest następnym krokiem w rozwoju szeroko rozumianego UX. Użytkownik MA ZAPOMNIEĆ, że korzysta z aplikacji i odczuwać, że komunikuje się z trenerem. Perfekcyjnym trenerem bez wad trenerów które znamy z każdej siłowni (brak wiedzy, skupienie na social mediach i autopromocji nie na motywowaniu)

W dalszych etapach rozwoju projektu założono stworzenie algorytmu AI odpowiedzialnego za grywalizację scenariuszów treningowych.

Nasz zespół poświęcił przeszło rok na przygotowanie założeń teoretycznych, planów działań, dokumentacji i planów produkcyjnych.

Przed nami spięcie wszystkiego w całość i optymalizacja pod kątem skalowania rozwiązania na dużą liczbę użytkowników.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search