FoxGym vs EMS

Zarówno FoxGym jak i trening EMS (z angielskiego electrical muscle stimulation, czyli elektrostymulacja mięśni) są rozwiązaniami, które mają pomóc trenującym w sposób bezpieczny, skuteczny i szybki utrzymać zgrabną sylwetkę czy wrócić do formy.

Jak to jest w przypadku EMS?

EMS odbywa się przy udziale specjalnych akcesoriów, których zadaniem jest bezpieczna elektrostymulacja mięśni. Obecnie w najnowocześniejszej i najwygodniejszej wersji ćwiczący zakłada specjalny kombinezon treningowy. Wytwarza on impulsy o częstotliwości naśladującej częstotliwość impulsów pochodzących z układu nerwowego.

Krótki czas treningu, zero obciążeń 

Ogromną zaletą metody EMS jest oszczędność czasu – ćwiczenia trwają kilkukrotnie krócej, a są równie skuteczne jak standardowe treningi na siłowni. Szacuje się, że pół godziny treningu EMS dwa razy w tygodniu jest w stanie zastąpić od czterech do pięciu półtoragodzinnych sesji tradycyjnych ćwiczeń.

EMS to także brak obciążeń charakterystycznych dla standardowych ćwiczeń siłowych. Ten fakt sprawia, że EMS to metoda bezpieczna dla osób cierpiących na bóle stawów czy schorzenia kręgosłupa. Nie ma też ryzyka kontuzji, które występuje podczas zwykłych treningów na siłowni.

Wiele osób zastanawia się, czy kombinezony, pozwalają ćwiczyć w komfortowy i higieniczny sposób. Zdania są podzielone. Producenci zapewniają jednak, że strój nie krępuje ruchów osoby ćwiczącej. Każdy otrzymuje własną, wygodną bawełnianą bieliznę, która pozwala na zachowanie higieny. Elektrostymulacja mięśni to metoda nastawiona na efekty, ale też na wygodę i bezpieczeństwo ćwiczącego.

FoxGym jako równa konkurencja

FoxGym też dba o Twój czas. Co mamy na myśli? Wirtualny trener dopasuje się do każdego napiętego grafiku. Ćwiczysz, kiedy chcesz, bez zbędnych zapisów na zajęcia, szukania trenerów itp. Dzięki temu zyskujesz elastyczność, której nie zaznasz podczas zajęć w grupie pod okiem profesjonalisty EMS.

Uniwersalne czujniki i huby zainstalowane na dowolnym sprzęcie treningowym, znajdującym się na siłowni, z niezwykłą precyzją dbają zarówno o bezpieczeństwo, jak i skuteczność wykonywanych ćwiczeń.

Jeśli chodzi o ryzyko kontuzji, to jest ono mniejsze niż przy treningu samodzielnym, ale większe niż w przypadku EMS. Trenujący używa obciążenia i treningi są bardziej wymagające i intensywne.

Same opaski z wbudowanymi czujnikami, zaprojektowane w trosce o wygodę, nie krępują ruchów. Co ważniejsze każdy może ćwiczyć w ulubionej odzieży sportowej.

FoxGym to rozwiązanie dla osób, które nie lubią lub zraziły się już do trenerów personalnych lub zajęć grupowych. Wyjątkowa aplikacja na telefon jest oparta o sztuczną inteligencję w postaci wirtualnego trenera (avatar głosowy). Algorytmy zaprojektowane z uwzględnieniem charakterystyki psychofizycznej każdego użytkownika w optymalny sposób komunikują się i motywują ćwiczących.

Oba rozwiązania stawiają na wygodę i bezpieczeństwo. Wybierz FoxGym, jeśli cenisz sobie:

  • elastyczność i trening o każdej porze dnia,
  • brak zajęć w grupie i pod okiem tradycyjnego trenera,
  • zwiększenie motywacji i wyrabianie nawyków,
  • trening z obciążeniem,
  • opaski zamiast całego kombinezonu do treningu,
  • możliwość ćwiczeń w każdym klubie fitness, jak i w domu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search