FoxGym vs sam użytkownik

Albo jesteś zabiegany i już nie pamiętasz, czy danego dnia miałeś robić brzuch czy ramiona, albo jesteś nowicjuszem i kręci Ci się w głowie od nadmiaru sprzętów do ćwiczeń. Taka narracja zdarza się nie raz i to nie tylko w przypadku pierwszej wizyty w klubie fitness. Często bywa też tak, że z braku pomysłów wyjmujesz telefon, odpalasz filmik ulubionego trenera fitness i powtarzasz jego trening.

Paliwo mentalne – masz go za mało? 

Istnieje ciekawa teoria, która zakłada, że każdy wybór wyczerpuje nasze paliwo mentalne. Aby lepiej przybliżyć zjawisko kończącego się paliwa mentalnego, można przytoczyć anegdotę związaną z byłym prezydentem USA – Barackiem Obamą. To on zawsze żartował na temat wyjazdu na Hawaje i sprzedaży T-shirtów w rozmiarze M. Tylko białych i w rozmiarze M! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta mniejsza liczba decyzji do podjęcia.

Zero decyzji i najlepsze efekty

Z FoxGym nie stracisz czasu na wybór trenera. Wejdziesz na siłownie z już przygotowanym planem treningowym. Wirtualny trener powie Ci dokładnie co i jak masz robić. Przekaże kolejność, policzy za Ciebie czas, powtórzenia, dobierze ciężar i wiele więcej. Wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji. Opracowane algorytmy AI zajmą się zarówno doborem, jak i modyfikowaniem treningu w zależności od tego, jak Ci idzie.

Aktualizacja i kontrola 24/7

Pomyśl o tym jak o grze w ulubioną grę RPG na swoim telefonie czy konsoli. Jesteś postacią, która dokonuje określonych wyborów oraz zbiera pewną ilość punktów (w zależności od tego jak szybko przesunie gałkę czy kliknie przycisk). Każdy etap wpływa na dalszą rozgrywkę, a historia jest aktualizowana na podstawie Twoich osiągnięć. Trudno powiedzieć o tym przy współpracy z trenerami personalnymi. Nie śledzą oni bajki pt. „Moja wymarzona sylwetka”, w którą aktualnie grasz. Nawet najlepszy trener nie da Ci tego, co zapewni jego wirtualny odpowiednik.

Aplikacja inna niż wszystkie

Pozostańmy jeszcze na chwilę w temacie gier. Mianowicie gamifikacji zyskującej coraz bardziej na popularności. Pojęcie już dawno weszło do tzw. mainstreamu, ale dla mniej wtajemniczonych graczy szybko przybliżmy jego definicję.

Gamifikacja (zwana także grywalizacją) jest wykorzystaniem mechanizmów oraz elementów gry i przełożeniu ich na grunt codziennego życia. Wiele badań wskazuje, że przy takim podejściu oraz sposobie myślenia jesteśmy bardziej zmotywowani i zaangażowani. 

Dlatego FoxGym nie ominął tego spostrzeżenia, zważając na fakt tak istotnej przy treningu motywacji.

Aplikacja FoxGym a dokładniej jej interfejs będzie wspierał ideę gamifikacji poprzez możliwość rywalizacji w wynikach treningowych. Nie ma jeszcze dokładnych założeń co do kategorii w jakich użytkownicy będą mogli ze sobą konkurować. Jednak plany zakładają kompilowanie danych zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym. Co to oznacza? W brutalnym skrócie, jeśli będziesz miał ochotę pościągać się w wynikach z bywalcami Twojej osiedlowej siłowni, to będziesz mieć taką okazję!

Zalety ćwiczenia z wirtualnym trenerem w opozycji do samodzielnego treningu

  • wyznaczony cel,
  • brak chaosu,
  • szybki i łatwy trening,
  • regularność,
  • spersonalizowany plan treningowy,
  • rozrywka poprzez element grywalizacji.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search