FoxGym vs trener personalny

FoxGym pomoc dla trenerów 

Trener personalny to wolny zawód. Nie jest regulowany prawnie i do jego wykonywania niepotrzebny jest żaden kurs ani licencja. Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku fizjoterapeutów. To specjaliści, którzy otrzymali odpowiednią wiedzę dotyczącą wykonywanej profesji. System FoxGym ma kontrolować trenujących z nieprawdopodobną precyzją, dlatego może wspierać zarówno rehabilitantów i fizjoterapeutów, ale także dostarczać niezbędnych danych trenerom w ich codziennej pracy.

Zaufaj danym 

Trenerzy mają ograniczoną wiedzę i możliwość zderzania wyników swoich podopiecznych. Nie posiadają nawet do nich dostępu, a co dopiero mówić o ich analizie! Instruktorzy mogą dokonać pomiarów, zrobić wywiad i monitorować nasze postępy. Nie są jednak w stanie zebrać i porównać tak dużej ilości danych oraz wyciągnąć odpowiednich wniosków.

Algorytmy AI przetwarzają dane zarówno z czujników umieszczonych na sprzęcie, jak i opasek na ciele użytkownika. Wirtualny trener FoxGym na zarówno Twoje wyniki oraz osiągnięcia odpowiednio dobranej z setek tysięcy użytkowników grupy referencyjnej. Dzięki temu dobierze dla Ciebie plan osoby, która określiła taki sam cel i najszybciej osiągnęła wymarzone rezultaty.

Motywacja i siła nawyków

Jednym z najważniejszych aspektów, jeśli mowa o treningu jest motywacja, z którą w nieodłącznej parze idzie regularność. Nie chodzi tu o samą motywację, ale także o budowanie nawyków. Wiele osób docenia pracę trenerów właśnie z tego powodu. Trenerzy mają magiczną moc perswazji. Sprawiają, że pojawiamy się na sali treningowej częściej i dajemy z siebie więcej. Czemu tak się dzieje? Być może czujemy wstyd i nie potrafimy zrezygnować z treningu. Wiemy, że jeśli istnieje cień szansy, że poddamy się negatywnej ocenie osoby prowadzącej nas przez drogę do wymarzonej sylwetki, to wykonamy zaplanowany trening od A do Z.

Elastyczność to podstawa

Co jeśli chcemy a nie możemy? Nie możemy, bo niespodziewane spotkanie, zakupy, urodziny, wizyta z dzieckiem u lekarza itd. Żyjąc w takim biegu brakuje nam czasu dla siebie. Jeśli uda nam się go znaleźć, to trener nigdy nie będzie na nasze zawołanie. Tak to działa – każdy instruktor ma dla nas ograniczoną ilość czasu i najczęściej odwołanie spotkania równa się z tym, że nie znajdzie dla nas czasu w bieżącym tygodniu treningowym.

Zalety ćwiczenia z wirtualnym trenerem w opozycji do tradycyjnego

  • elastyczność i dostępność 24/7,
  • precyzja ćwiczeń i szybsze efekty,
  • dokładna analiza danych,
  • spersonalizowany plan treningowy,
  • uwzględnienie psychofizycznej charakterystyki użytkownika.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search